Przedszkole Logicus

Adres

ul. Szamotulska 29

62-090 Rokietnica

tel.: 533 317 980

e-mail logicus.rokietnica@familijny.pl

www.logicus-rokietnica.familijny.pl

 

Czynne w godzinach 6:00 – 18:00

 

Śniadanie 8:30

II śniadanie 11:00

Obiad 13:30

Podwieczorek 15:30

 

Odpłatność:

Opłata za godziny: Każda godzina powyżej 13:00 - 1 zł.

Wyżywienie – stawka dzienna 10 zł. (Odpis za każdy dzień nieobecności prawidłowo zgłoszonej)

Zajęcia dodatkowe w ramach bezpłatnego pobytu: język angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna.

Przedszkole mieści się w budynku nowo wybudowanej Hali widowiskowej w Rokietnicy, przy ul. Szamotulskiej. Na piętrze zostanie przygotowanych zgodnie z ergonomią oraz obowiązującymi przepisami o zapewnieniu higienicznych i bezpiecznych warunków pobytu dzieci, sześć, przestronnych, słonecznych salach, które zostaną na stałe przypisana do grupy, aby minimalizować stres dzieci związany ze zmianami otoczenia. Przedszkole może przyjąć 150 dzieci.

Wyżywienie do Prezdszkola dostarczać będzie firma zewnętrzna zapewniająca zbilansowaną dietę oraz posiłki przystosowane dla dzieci w wieku przedszkolnym. W „Logicusie“ podobnie jak we wszystkich placówkach Fundacji dzieci spożywają posiłki na porcelanowych talerzach, przy użyciu sztućców. Kształtowanie czynności samoobsługowych i nawyków kulturalnych pełni istotna rolę w realizacji podstwy programowej. Nauczyciele spożywać będą posiłki razem z dziecmi, co dodatkowo zintegruje grupę i powoduje zacieśnienie więzi dziecko – wychowawca.

Rodzice z dziećmi przedszkolnymi do przedszkola będą dostawać się przez drzwi znajdujące się w holu hali, otwierane indywidualną kartą magnetyczną. W placówce zostanie zamontowany sprawdzony w innych swoich placówkach elektroniczny system dostępu. Dzięki karcie magnetycznej zarejestrowane zostanie wejście rodzica wraz z dzieckiem na teren placówki, podobnie podczas odbierania wychowanków, co dodatkowo wzmacnia bezpieczeństwo oraz ograniczy dostęp osób postronnych.

Plac zabaw dla dzieci przedszkolnych zostanie zlokalizowany na terenie obiektu hali, w pobliżu sekretariatu Przedszkola. Zostanie dodatkowo ogrodzony i wyposażony w urządzenia dla dzieci
w wieku 3-6 lat. Na terenie placu zabaw powstanie ogródek przedszkolny, w którym dzieci będą mogły obserwować rozwój roślin, zmiany pór roku oraz wyhodować własnoręcznie warzywa.

Nabór będzie prowadzony od 3 marca br. Za pośrednictwem naszej strony internetowej www.familijny.pl na której można pobrać wniosek oraz zapoznać się z regulaminem rekrutacji oraz w każdy poniedziałek marca w siedzibie Rokietnickiego Ośrodku Sportu przy ul. Golęcińskiej 1, bud B Urzędu Gminy Rokietnica w godzinach od 10.00 do 18.00. W pozostałe dni wnioski można wysyłać za pośrednictwem poczty na adres: Fundacja Familijny Poznań 60-526 Poznań, ul. Staszica 15. Z podpiskiem na kopercie „Logicus - Rokietnica”.

 

 

Osoba do kontaktu

www.logicus-rokietnica.familijny.pl

 

Sekretariat

tel.: 533 317 980

 

Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału

Monika Kremser

e-mail: m.kremser@familijny.pl

 

Dyrektor Generalny ds. Pedagogicznych

Grażyna Maciejewska

e-mail: g.maciejewska@familijny.pl

Liczba wolnych miejsc (0 z 150)


Placówka finansowana ze środków:

repository/Oswiata/Poznan/Przedszkola%20calodzienne/Logicus/Urzad_Miasta_Rokietnica.jpg