Fundacja Familijny Poznań - żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjum, projekty unijne, dofinansowanie

Fundacja powstała we wrześniu 2001 roku, jako organizacja pozarządowa, działająca na rzecz interesu publicznego. W 2004 roku otrzymała status organizacji pożytku publicznego. Od momentu powstania, Fundacja pomogła kilkudziesięciu tysiącom osób w ramach szkoleń, bezpłatnego poradnictwa prawnego oraz prowadzonych placówek opiekuńczych, edukacyjnych i socjoterapeutycznych. Zrealizowała kilkaset projektów dotowanych przez różnego rodzaju podmioty.

 

Priorytetem Fundacji stała się reakcja na samodzielnie zdiagnozowany w 2004 roku problem niskiego upowszechnienia edukacji przedszkolnej, który wynikał z warunków ekonomicznych rodzin z dziećmi oraz braku dostępnej oferty w miejscu ich zamieszkania. Zdając sobie sprawę, jak ważny jest ten okres życia w rozwoju każdego dziecka, Fundacja uruchomiła unikatową w skali kraju sieć ośrodków przedszkolnych, które zapewniały bezpłatną, pięciogodzinną opiekę nad dziećmi. Wciąż rosnąca ilość podopiecznych Fundacji Familijny Poznań utwierdziła nas w przekonaniu, iż potrzebne są kolejne placówki tego typu. Fundacja utworzyła 300 placówek przedszkolnych na terenie całego kraju pozyskując na ten cel ponad 57 mln zł ze środków zewnętrznych. Na dzień dzisiejszy Fundacja Familijny Poznań prowadzi 70 placówek kierujących swoją ofertę do najmłodszych – żłobków, przedszkoli i szkół podstawowych.

 

Fundacja Familijny Poznań to obecnie:

 

4500 miejsc we wszystkich placówkach

1000 wykwalifikowanych osób w zespole pracowniczym w całej Polsce

400 zrealizowanych inwestycji

300 placówek uruchomionych z Europejskiego Funduszu Społecznego

70 placówek obecnie prowadzonych przez Fundację

15 lat doświadczenia

6 województw objętych działaniami Fundacji

1 - numer jeden na liście podmiotów oświatowych w Polsce

 

Aby szerzej zapoznać się z działalnością Fundacji zapraszamy do zakładek Nasze placówki i Projekty, w których znajdują się informacje dotyczące zarówno trwających, jak i zakończonych przedsięwzięć.

W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z Fundacją.

 

Prof. nadzw. dr hab. n. med. Andrzej Grzybowski

Prezes Fundacji Familijny Poznań